1210 Lente 2016

1210 Printemps 2016

Beste Tennodenaars,

Wij brengen u deze 67 ste editie van het gemeenteblad 1210 in een bijzonder moeilijke context. Brussel heeft een zware klap gekregen, Brussel rouwt om haar slachtoffers. Op 22 maart 2016 heeft een ijskoude terreur onze hoofdstad getroffen en haar ondergedompeld  in een sombere duisternis. Al gauw echter werden de Beurs en vele andere plaatsen versierd met bloemen, als eerbetoon aan te veel verwoeste levens, als symbool van verzet tegen de duisternis.

De lente zal opnieuw doorbreken en wij zullen daarbij helpen.
Geraakt in ons binnenste om wie we zijn, geraakt omwille van wat we zijn, zullen we weerstand bieden. Onze levensvreugde, onze zelfre-lativering, onze tolerantie, onze diversiteit, we zullen ze gebruiken om diegenen die ons minachten uit te dagen. Wij zijn Belgen, wij zijn Brusselaars, wij zijn Tennodenaars, wij zijn trots. En wij hebben alle reden om trots te zijn.

Wij zijn trots op onze kunstenaars. Op HAMSI Boubeker, die met zijn werk de aandacht vestigt op dat wat mensen verenigt en samenbrengt. Op Tülin Özdemir en Pierre Chemin, die een ontroerende documentaire maakten over de rijkdom van onze wijken.

Wij zijn trots op onze leerlingen, die volledig eigenhandig een toneelproject hebben tot stand gebracht dat herwaardering uit voor de Oosterse beschaving, die te vaak onterecht wordt geviseerd.
Wij zijn trots op ons erfgoed, onze handelaars, onze ondernemers, onze dynamiek en de bekwaamheid van iedereen van ons om samen de grootste uitdagingen aan te gaan.
Wij zijn trots op onze afkomsten en onze mix van culturen. Op onze rijke en gevarieerde culturele activiteiten, van de Zinneke Parade tot het OH ! Festival.

Wij zijn trots op iedereen van ons ; wij strijden voor de waardigheid van iedereen en tegen de uitsluiting van sommigen. Wij zijn trots op ons samenleven, onze sociale band, onze solidariteit, onze nabijheid.
Wij zijn Belgen, wij zijn Brusselaars, wij zijn Tennodenaars, wij zijn trots. En wij hebben alle reden om trots te zijn.

Emir Kir,
Parlementslid-Burgemeester.

Downloaden

pdf - 4.88 MB
Saint-Josse Sint-Joost

Gemeente Sint-Joost-ten-Node

12-13 Sterrenkundelaan
1210 Brussel
T02 220 26 11

Openingsuren

De loketten van het Gemeentebestuur van Sint-Joost zijn van maandag tot vrijdag geopend van 8u30 tot 13u.
Een permanentie is open op dinsdagnamiddag van 16u tot 18u30 (de diensten Bevolking, Burgerlijke Stand en Vreemdelingen).